ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Dnia 06.10.2009r. w grupach 0A i B odbyło się spotkanie z rodzicami, którzy wykonują ciekawe zawody miedzy innymi ratownik medyczny, mechanik i strażnik miejski. Rodzice odwiedzili grupy w sali nr 12, gdzie opowiedzieli o swojej pracy.

Sześciolatki słuchały z zaciekawieniem a na koniec wykładu zgłaszały się i zadawały pytania gościom.

Spotkanie przebiegło bardzo atrakcyjnie, gdyż rodzice dokładnie przygotowali się do rozmowy. Strażnik miejski uatrakcyjnił wizytę swoim mundurem i odznakami, mechanik-modelem auta sportowego, a ratownik medyczny pokazał dzieciom jak powinna przebiegać akcja ratunkowa.

Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne  związane z tematyką zajęć. Jeden z rodziców przygotował niespodzianki dla uczniów ufundowane przez Straż Miejską (odznaki odblaskowe, kolorowanki o bezpieczeństwie na drodze oraz zakładki do książek)

Jeden z rodziców opowiadał o czynnościach związanych z wykonywaniem zawodu jakim jest mechanik. Zaprezentował model samochodu wyścigowego. Omówił „wnętrze” auta, z czego się składa oraz jak wyglądają jego części. Można było zauważyć, że tą prezentacją najbardziej zaciekawieni byli chłopcy, którzy włączali się     w opis wyglądu samochodu.

Ratownik medyczny zaprezentował tzw. bezpieczną pozycję, którą stosuje się u poszkodowanego na miejscu wypadku oraz jak należy wykonywać czynności reanimacyjne u dzieci. Nasza koleżanka- Martusia zgłosiła się na ochotniczkę aby wszyscy mogli zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Dziękujemy Marcie za posłuszne wykonywanie poleceń naszego gościa oraz za odwagę.

Zaciekawienie wśród uczniów wzbudziła również mama Konrada, która pracuje w Straży Miejskiej, jako strażniczka miejska. Opowiedziała dzieciom na czym polega codzienna praca strażników miejskich, czym się zajmują, jak wygląda strój. Nasz gość przypomniał również o zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy oraz numerach telefonów alarmowych. Na koniec zajęć wszyscy dostali kolorowanki oraz odblaskowe znaczki.

Uczniowie mogli przymierzyć czapkę strażnika miejskiego. Posłuchać ciekawostek na temat używania pałki, broni czy gazu. Przez chwilę każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażnik.

Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych zajęciach. Ochotnicy zgłaszali się do prezentacji  np. czynności reanimacyjnych. Dzieci dowiedziały się dużo różnych ciekawostek o takich zawodach jak strażnik miejski, ratownik medyczny i mechanik. Potrafiły wymienić numery telefonów alarmowych.

Po spotkaniu uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Spotkanie z rodzicami było bardzo interesujące o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i niekończące się pytania ze strony uczniów .

Wszystkim zaproszonym rodzicom serdecznie dziękujemy za zaznajomienie dzieci z codziennymi czynnościami związanymi z wykonywanym zawodem, jak również zaprezentowanie przyniesionych ze sobą rekwizytów.

Wychowawczynie grup: Olga Rychter i Magdalena Ruchlewicz